Obavijest za roditelje – Upis u 1. razred osnovne škole

Cijenjeni roditelji/staratelji,

koristimo se prilikom da Vas obavijestimo da će se upis djece u prvi razred osnovnih škola, u Kantonu Sarajevo, vršiti u periodu od 1. 2. do 29. 2. 2024. godine (prvi upisni rok).

Školskim obveznikom smatra se dijete koje do 1. marta tekuće godine navrši pet i po godina života, odnosno u prvi razred se može upisati i dijete mlađe uzrasne dobi, ukoliko postoji zahtjev roditelja, preporuka komisije koja smatra da je to u najboljem interesu djeteta i ukoliko dijete do kraja kalendarske godine puni šest godina života.

Ministarstvo za odgoj i obrazovanje Kantona Sarajevo u okviru aktivnosti unaprijeđenja procesa u odgojno-obrazovnim ustanovama, sa posebnim akcentom na digitalizaciju dijela administrativnih procesa, te shodno navedenom, informiše Vas da Uvjerenja o pohađanju predškolskih ustanova, kao i obrazac o upisu djece u osnovnu školu možete preuzimati u predškolskim ustanovama (privatnim ili javnim) koje je pohađalo vaše dijete.

NAPOMENA: Ljekarska uvjerenja mogu se dostaviti i naknadno tokom mjeseca marta, aprila i maja 2024. godine.
Javni oglas možete pogledati OVDJE