OBAVIJEST ZA UČENIKE I RODITELJE/STARATELJE

U utorak, 01.09.2020. godine je prvi radni i nastavni dan u školskoj 2020/2021. godini.

Prijem za učenike prvog razreda i njihove roditelje/staratelje će biti organizovan u fiskulturnoj sali škole u Tarčinu prema sljedećem rasporedu:

9,00 sati – učenici I 1 odjeljenja (učiteljica Alma Fatić)
11,00 sati – učenici I 2 odjeljenja (učiteljica Zejna Suljević)

Prijem učenika I razreda u prostoru Područne škole “Korča”:
8,30 sati – učenici I K (učiteljica Mevlida Tufo)

Prijem učenika I razreda u prostoru Područne škole “D.Raštelica:
9,35 sati – učenici I R (učiteljica Hikmeta Dlakić)

Roditelji/staratelji učenika prvog razreda su telefonskim putem ili putem viber grupe kontaktirani u vezi podjele učenika prvog razreda po odjeljenjima i terminima dolaska na prijem prvačića.

Prema Uputstvu MONKS-a o organizaciji i realizaciji odgojno-obrazovnog rada u osnovnim i srednjim školama na području KS u šk. 2020/2021. godini, u pratnji učenika na prijem dozvoljeno je da bude samo jedan roditelj/staratelj.

Prvi nastavni dan, utorak 1.9.2020. godine
– za učenike od II do V razreda: dogovor putem postojećih viber grupa (učenici taj dan ne dolaze u školu)
– za učenike od VII do IX razreda razrednici će realizirati čas po online modelu putem školske platforme, i to:
U 9,00 h učenici VII, VIII i IX razreda trebaju se prijaviti u učionice odjeljenske zajednice svog odjeljenja

Za učenike VI razreda prijem će biti organizovan u školskoj fiskulturnoj sali, u utorak, 01.9.2020. godine prema sljedećem rasporedu:
13,00 sati VI 1 odjeljenje – razrednica: Mersiha Mahmutović-Čehajić
14,00 sati VI 2 odjeljenje – razrednica: Samra Ćupina
15,00 sati VI 3 odjeljenje – razrednica: Aida Jamaković
Učenici su o podjeli po odjeljenjima obaviješteni od strane učiteljica koje su ih vodile do V razreda.
Učenici VI razreda ulaze u školu bez pratnje roditelja.

U utorak, 1.9.2020. godine svi učenici će dobiti od razrednika upute o načinu realizacije odgojno-obrazovnog rada, raspored časova i ostale neophodne informacije.

Od 2. septembra 2020. godine u razrednoj nastavi od I do V razreda se realizira kombinovani model nastave po grupama u školi, a učenici od VI do IX razreda nastavu će pohađati po modelu online nastave.

Očekujemo da svi učesnici budu odgovorni i pridržavaju se higijensko-epidemioloških mjera.
Protokol ulaska u školski objekat:
dezinfekcija ruku, maska, obavezna fizička distanca od najmanje 2 metra.
Molimo sve učesnike da prate upute zaduženog školskog osoblja o načinu kretanja kroz školsko dvorište i školski objekat te se pridržavaju se higijensko-epidemioloških mjera koje su na snazi.

SVIM UČENICIMA I RODITELJIMA/STARATELJIMA ŽELIMO SRETNU I USPJEŠNU NOVU ŠKOLSKU GODINU!

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *