OKTOBAR – MJESEC KNJIGE

Oktobar je mjesec knjige, vrijeme kada se slavi čarolija riječi i mašte. Naši vrijedni učenici nastavljaju sa aktivnostima kojim obilježavaju ovaj poseban mjesec pretvarajući školski hol u svojevrsnu galeriju ilustracija.
Prepuni entuzijazma, učenici su se udružili i izabrali neke od omiljenih lektirnih tekstova. Svaki odabrani tekst bio je izvor inspiracije za njihove maštovite ilustracije. Sa bojama, kistovima i pažljivim rukama, pretvorili su učionice i zidove školskog hola u živopisne platno.
Svaki pano je bio posebna priča za sebe, svaka ilustracija je bila prozor u svijet mašte.
Oktobar je mjesec knjige, ali ovi učenici su dokazali da knjige nisu samo slova na papiru. One su izvor inspiracije, izazov za maštu i most koji nas povezuje s drugim svjetovima. Njihov trud i ljubav prema knjigama učinili su da naša škola zasja sjajem boja i priča.
Video možete pogledati OVDJE